Pełna wersja: ActiveJet Team na sezon 2014
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sezonie 2014, dzięki zaangażowaniu Piotra Bielińskiego – Prezesa Zarządu ACTION S.A., powstała nowa zawodowa szosowa grupa kolarska. Dyrektorem sportowym drużyny został Piotr Kosmala, który był prekursorem zawodowego kolarstwa szosowego w Polsce. Sponsorem tytularnym została marka ActiveJet.

Firma Action już od ponad 10 lat wspiera polskie kolarstwo, jako sponsor tytularny zawodowych grup kolarskich prowadzonych przez Piotra Kosmalę. Zawodnicy pod jego wodzą zwyciężali w wyścigach na całym świecie. W 2003 roku Cezary Zamana w barwach Action nVidia Mróz wygrał Tour de Pologne i jest ostatnim polskim zawodnikiem, który tego dokonał. Rok 2014 będzie powrotem nie tylko do światowego peletonu, ale także - w perspektywie czasu - do największych sukcesów sprzed lat.

Powstanie zawodowej grupy kolarskiej, która w styczniu 2014 została zarejestrowana w Międzynarodowej Unii Kolarskiej, jako Continental Team, stało się możliwe dzięki zamiłowaniu do tej dyscypliny sportu Prezesa Zarządu ACTION S.A., Piotra Bielińskiego.

- Rozpoczynamy nowy rozdział w polskim kolarstwie. Chcemy podążyć drogą, która doprowadzi nas do startów w największych wyścigach na świecie. Moim marzeniem jest start i podium naszego zawodnika w Tour de France. Zdaję sobie sprawę, że do tego długa droga, ale tworzymy projekt, który ma trwać kilka lat, a stawiać sobie trzeba najwyższe cele. Rozpoczynamy, jako grupa kontynentalna, ale chcemy szybko piąć się w górę. Planujemy stworzyć grupę, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Będziemy czerpać wzorce od najlepszych ekip na świecie. Stawiamy na młodych kolarzy. Stworzymy im jak najlepsze warunki do rozwoju. Wprowadzimy nowoczesne metody treningowe w oparciu o pomiar mocy. W zespole nie zabraknie specjalistów od treningu, żywienia czy odnowy biologicznej. Mamy nadzieję na pozyskanie do tego projektu dodatkowego sponsora. Plan jest ambitny i będziemy dążyć do jego zrealizowania. - powiedział Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A, właściciela marki ActiveJet.

Ponad 15-letnie doświadczenie Kosmali w prowadzeniu ekip kolarskich z pewnością przyczyni się do szybkiego rozwoju grupy, a co za tym idzie sukcesów.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że do kolarstwa w roli sponsora wraca Prezes Piotr Bieliński. Dzięki takim ludziom możemy realnie myśleć o rozwoju tego sportu w Polsce. Nasza grupa w sezonie 2014 liczy 12 zawodników. Co ważne, ustaliliśmy, że chcemy wspierać głównie kolarzy młodych i utalentowanych. Średnia wieku naszych zawodników nie przekracza 25 lat. Ponieważ projekt zakłada kilkuletnią współpracę, chcemy wychować ich na wybitnych kolarzy, którzy będą się liczyć nie tylko na arenie krajowej, ale i na świecie. Cieszy mnie również fakt nawiązania współpracy z Akademią Kolarską Copernicus, która będzie naszym juniorsko-młodzieżowym zapleczem. Całość naszych działań ma sprawić, że poziom kolarstwa w Polsce - i jego znaczenie - wróci do tego z czasów świetności - powiedział Piotr Kosmala.

W skład ActiveJet Team na sezon 2014 wchodzi dwunastu zawodników: Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Sławomir Chrzanowski, Konrad Dąbkowski, Jesus Ezquerra, Paweł Franczak, Mario Gonzalez, Tomasz Mickiewicz, David Muntaner, Arkadiusz Owsian, Emanuel Piaskowy, Michał Podlaski.Przekierowanie